Esam trušu audzēšanas saimniecība Aizputes novada Kalvenes pagastā. Šīs nozares pamatā - , kā paši smejamies, neiznīdējamais latviešu zemnieku gēns un, protams, dzīvniekmīlestība. Bez šīm kvalitātēm nav vērts mēģināt audzēt jebkurus dzīvniekus.

Sākām gluži pragmatisku nolūku vadīti – audzēt augstvērtīgu un kvalitatīvu gaļu savas ģimenes vajadzībām. Taču, kad pamatganāmpulks, iepērkot vaislas materiālu no pieredzējušiem Latvijas trušu audzētājiem, bija nokomplektēts un sagaidīti pirmie pēcnācēji, tad „āķis bija lūpā”. Sekoja nopietnas truškopības „studijas”.

Truši nudien ir brīnišķīgi dzīvnieki! Ar tiem strādājam visa ģimene – es, saimniecības „galva” Lauris, kam darbs trušu fermā ir patīkama atslodze pēc saspringtām darbdienām, sargājot novada ļaužu mieru un drošību:) ( garaušu konfliktus palīdz risināt sabiedrisko attiecību speciālista:) izglītība), sieva, audzētavas „kakls” Signe, kurai pēc saspringtas dienas skolā rosīšanās starp pūkaiņiem ir lieliska restartēšanās iespēja, kā arī abi puikas Roberts un Patriks, kuri tiek norīkoti visos darbos, kur pietrūkst nasku roku.

Nu jau vairākus gadus esam Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības „Trusis un citi” biedri. Šī sadarbība mums ir devusi daudz teorētisku un praktisku zināšanu, kā arī ticību savam darbam, kad biedrības vadība atzinīgi novērtēja mūsu saimniecību. Paldies Ilgai Mihmelei un nu jau Aizsaulē esošai Mirdzai Siliņai! Īstas sava aroda un sirdsdarba meistares!

2014. gada maijā ieguvām pārraudzības sertifikātu darbam savā saimniecībā.

Regulāri savu pūkaiņu pulku papildinām ar „svaigām asinīm” no Vācijas ( Jaunzēlandes sarkanais, Lielā šinšilla, Baltakotainais, Lielais vācu tauriņš), Čehijas ( zilais Flandrs), Lietuvas  ( Jaunzēlandes baltais, Kalifornijas, dzeltenais Beļģu milzis jeb Flandrs), Polijas ( Baltie beļģu milži, Jaunzēlandes baltais) u.c.

Gandarījumu sniedz gan atzinība izstādēs, gan vienkārši apetītlīgā šmiukstēšana, čabēšana, graušana fermā pēc vakara kopšanas, kad aizmirstas visas dienas rūpes.

Iegādājies trusi un, kā atzinusi arī Latvijas truškopības vecmeistare Zaiga Vīksne, saki stresam ardievas!


Rīkojam izstādes dažādos pasākumos, piedalāmies gadatirgos. Ja arī Tev rodas interese aicināt mūs ar pūkainajiem mīluļiem pie sevis uz vairāk vai mazāk saviesīgiem pasākumiem, kur mēs, Tavuprāt (ņem vērā, ka mēs allaž piesaistām "kaudzēm"interesentu), iederētos, dari mums to savlaicīgi zināmu! Izskatīsim visdažādākās situācijas.    

                                                                                           

       Lauris Tomsons

                                                                                                                                                                                                    

Kalvenes trusis

 .